Ankara Film Festivali Ulusal Yarışma filmleri açıklandı

Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı (Dünya KİV) tarafından 4-12 Kasım tarihleri arasında Kızılay Büyülü Fener Sineması’nda gerçekleşecek 32. Ankara Film Festivali’nde Ulusal Uzun Film, Belgesel Film ve Kısa Film dallarında yarışma heyecanı yaşayacak filmler belli oldu.

KRONOS 14 Ekim 2021 KÜLTÜR

Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı (Dünya KİV) tarafından 4-12 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek 32. Ankara Film Festivali’nde yarışacak Ulusal Yarışma filmleri açıklandı.

Akademisyenler Fulten Larlar ile İclal Can Gürbüz ve Dünya KİV Başkanı İrfan Demirkol’dan oluşan ön seçici kurul Ulusal Uzun Film Yarışması’na başvuran 55 film arasından yarışacak 10 filmi belirledi.

Değerlendirme sonucu; Emre Kayiş yönetmenliğindeki “Anadolu Leoparı”, Fikret Reyhan imzalı “Çatlak”, Erdem Tepegöz’ün yönettiği “Gölgeler İçinde”, Selman Nacar’ın yönettiği “İki Şafak Arasında”, Erkan Tahhuşoğlu imzalı “Koridor”, Muhammet Çakıral’ın yönettiği “Lacivert Gece”, Ferit Karahan’ın yönettiği “Okul Tıraşı”, Aydın Orak’ın yönettiği “Sabırsızlık Zamanı”, Çağıl Bocut’un yönettiği “Sardunya” ve Tufan Taştan’ın yönettiği “Sen Ben Lenin” adlı filmler Ulusal Uzun Film Yarışması’nda yarışacak.

50 bin TL değerindeki En İyi Film Ödülü ve ilk filmlere verilen 20 bin TL değerindeki Mahmut Tali Öngören En İyi İlk Film Ödülü’nün de yer aldığı 12 kategoride ödüllere akademisyen ve medya sanatçısı Andreas Treske, sanat yönetmeni Meral Efe Yurtseven, oyuncu Selen Uçer, yönetmen Seren Yüce ile yazar ve yönetmen Vecdi Sayar’dan oluşan ana jüri karar verecek.

SİYAD En İyi Film Ödülü’ne karar verecek SİYAD jürisi ise önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Yarışmaların kazananları 12 Kasım akşamı düzenlenecek Kapanış ve Ödül Töreni’nde sahiplerini bulacak.

Bu haberler de ilginizi çekebilir:

 

Ulusal Uzun Film, Belgesel Film ve Kısa Film dallarında yarışacak film ve belgeseller şöyle:

ULUSAL UZUN FİLM YARIŞMASI

Anadolu Leoparı / Emre Kayiş
Çatlak / Fikret Reyhan
Gölgeler İçinde / Erdem Tepegöz
İki Şafak Arasında / Selman Nacar
Koridor / Erkan Tahhuşoğlu
Lacivert Gece / Muhammet Çakıral
Okul Tıraşı / Ferit Karahan
Sabırsızlık Zamanı / Aydın Orak
Sardunya / Çağıl Bocut
Sen Ben Lenin / Tufan Taştan

ULUSAL KISA FİLM YARIŞMASI

Aynı Gecenin Laciverti / Nuri Cihan Özdoğan
Belki Bir Gün Gideriz / İnan Erbil
Binbir Gece / Mahsum Taşkın
Bir Annenin Sonatı / Fehmi Öztürk
Buz İçin Çığlık / Emir Aytemür
Güzel Havalar / Okan Aygün
Hasat / Ömer Faruk Yardımcı
Hemnefes / Abdullah Şahin
İnşaattaki / Doğan Belge
Konsensüs / İlker Köklük
Med Cezir Tango / Meriç Atalar, Isabel Loyer
Plastik Rüya / Merve Bozcu
Stiletto / Can Merdan Doğan
Teslimat / Doğuş Özokutan
Yara / Onur Güler

ULUSAL BELGESEL FİLM YARIŞMASI

Araya Korona Girmeseydi… / Zafer Sevener, Sibel Sümer
Baba Ne Oldu? / Fevzi Baran
Bekleyiş / Aslı Akdağ
Doğu’nun Işığı / Mehmet Emin Öztürk
Habitus of Self “alçak sesle” / Kurtuluş Özgen
Haymatlos / Mustafa Aydın
Merhaba Canım / Ulaş Tosun
Muhtaç / Mehmet Emre Battal
Sıcak Yatak / Doğuş Algün
Tipi / Metin Avdaç
Yaramaz Çocuklar / Ahmet Necdet Çupur

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram